Değişime hazırsanız , temeliniz sağlamsa , yani vizyonunuz belirliyse ve misyonunuzu yani vizyona nasıl gideceğinizi de biliyorsanız ; işletmeninizi halen tam ve bütün bir işletme olarak tanımlayamasanız da ;  işletmenizde düzenli ve sabit bir nakit akışı sağlayabilirsiniz .

Bu aşamada biz temelden yani karşılaştığımız ilk kaostan sonra ; Pazarlama ve Satış üzerine odaklanarak büyümenize   ve daha çok para kazanmanıza yardımcı oluyoruz. Bu konu/konularda   işletmedeki  yetkin/yetkili kişilerle çalışıyoruz. Karar verici ve uygulayıcılar için ayrı ayrı konularımız ve  uygulamalarımızı devreye alıyoruz .

Pazarlama kanalları , stratejiler , uygulama planları , yöntemler , kampanyalar üzerinde işletmeye en uygun olanları seçip uygulamaya alarak  sonuçlar elde diyoruz.

Bu adımın amacı ölçülebilir , tahmin edilebilir , sürekli sonuçlar elde eden net ve üretken bir pazarlama sistemi kurmaktır.

İşletmenizde sürekli nakit akışı yaratmaya başladığınızda işinizin tanımının yöneticilikten patronluğa doğru değişmeye başladığını göreceksiniz. .

Bundan sonraki aşama ise iyi bir ekibin devreye girmesi aşamasıdır. İşletmesi için gerçek yetenekleri bulmakla çok zaman  ve para kaybeden  işletmeler olduğunu biliyorum.

İşe alım süreçlerinizde uygulayacağımız doğru ve sistematik yöntemlerle kaybettiğiniz zaman ve parayı azaltmak ve doğru kaynağı bulmak mümkündür.

Doğru yetenekleri işe alım kadar ekibin birbiriyle uyumu ve işe bağımlılığı size başarı kazandıracaktır.  Ekibi teşvik etmek ,elinizdeki yetenekli çalışanları muhafaza edebilmek  ve doğru eğitimlerle ekibi desteklemek gerekir.

Bu aşamada biz işletme sahibini de tüm bu zorluklarla başa çıkabilmesi için ; aynı zamanda işletmede destekleyici , motive edici  ve ekibi işletmenin hedefleriyle uyumlandıracak sistemi yönetilmesi için ; ihtiyacı olması muhtemel eğitim ve yeteneklerle destekliyoruz.

Son olarak , yap-boz’un en kıymetli parçası  ‘’işletmenizin siz olmadan da devam edebilmesi ‘’

Bu aşamadan ‘’ sistem ‘’ in gücü devreye giriyor. Siz ayağınızı pedallardan çekmeden önce ; aşağıdaki  6 adımın tamamlanması esastır  :

  • Değişim
  • Temel
  • Misyon
  • Finansal Özgürlük
  • Yönetim
  • Methodoloji

 

Bu 6 basamağın sırasıyla uygulanması halinde  bir çok işletmede çok nefis sonuçların ortaya çıktığı defalarca kanıtlanmıştır. Ve fakat bazı işletmelerde kısa ve pratik uygulama ve çözümler de mümkündür.

 

Önemli olan sizin işletmenize özel size uygun potansiyelinizi ortaya çıkartacak ve hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak yöntemleri ve süreçleri bir araya getirip birlikte uygulamaktır.

 

Hep Şen  Kalın : )